קולמוס

אכסניית הכתיבה שלי

איילה רהב

   געגועים  לפלייסמט 

22 סיפורים קצרים מתארים נשים ברגעים מכוננים בחייהן או משקפים תהליכים נפשיים שהגבורות עוברות, כאשר  האוכל משמש בהם כעדשה שדרכה מתבוננים בהן ובקורה להן. בסיפורים עולים אצל הגבורות  זיכרונות ורגשות עזים הקשורים לאוכל. כמיהה לניחוחו של חיבוק, געגוע לשורשים, לטעמים המנחמים של בית אמא, לחיקם של אהובים שאינם, תשוקה לחיים אחרים.

המשולש אוכל – לב – געגוע נצבע בצבעי המנות, התבלינים, הסערות וההשלמות, כמצלמה הממקדת את העדשה בפריט אחד. מתוך ההדגש הזה נוצרת תמונת עולם של הגבורות ודרכה נפתח צוהר לנפתולי נפשן או לרגעים מכוננים בחייהן, כשהן מחפשות סנכרון טוב יותר בין מגירות הלב שלהן וחייהן החיצוניים.

בכוחם של תבלינים הנעים לקצב שיר הלב, תקווה המגולמת בשניצל וצ'יפס, אצילות הלובשת כסות של פלאפל, סלט המטעין את קו המרוץ, ליצ'י השובר מוסכמות, סלמון המאחד משפחה ותפנית בקריירה המתרחשת בזכות שמאלץ, בוראים בגיבורות הסיפורים תובנות עוצמתיות – איזה שינוי לעשות, מה לפרק ומה להרכיב, מה חשוב ומה טפל. 

בנוסף לתיאורי בישול השזורים בסיפורים מצורפים לספר 13 מתכונים

פלייסמט הוא בעצם מפה ליחיד, שמעליה שמים את צלחת האוכל. לכל אחד מאתנו פלייסמט משלו ועליו געגועים, כמיהות, זכרונות, תובנות  ותשוקות, וכולם מהבילים דרך האוכל.  מעל כל פלייסמט  אישי של כל אחת מגבורות הספורים מיתמרים אדי שמחה, צער, גאווה, אובדן, תובנות ומעש מתבשיל חייה.  זהו גם שמו של הסיפור הראשון בקובץ.

לרכישת "געגועים לפלייסמט"

איילה רהב

מילים הן אהבתי  הגדולה, מכחול הצובע את עולמי בצבעים של שמחה.

מסע חיי לקח אותי למחוזות מגוונים ועכשיו חזרתי למקורותי עם געגועים לפלייסמט. 

פוסטים אחרונים

סופיה ואנוצ'קה – גבורות הסיפורים "נצחון" ו"תירס, כרוב וחצילים"

סופיה ואנוצ'קה – גבורות הסיפורים "נצחון" ו"תירס, כרוב וחצילים"

היום , ערב יום הזכרוון לשורה ולגבורה ,אני מבקשת לשתף שני סיפורים שהגבורות שלהם הן ניצולות שואה,
"הלשון היא קולמוס הלב והניגון הוא קולמוס הנפש."
250px-Schneur_Zalman_of_Liadi
רבי שניאור זלמן מלאדי

יצירת קשר

השאירו פרטים ואשמח להשאיר אתכם מעודכנים